rusałka pawik na misce zupy

Obróbka fotografii

Dlaczego fotografie podlegają obróbce?

W świecie nowych technologii, gdzie rozdzielczość ekranowa zbliża się ciągle do rozdzielczości w jakiej pracuje nasze oko, fotografia wzniosła się na zupełnie inny poziom.

Co raz lepsze telefony komórkowe z aparatami posiadającymi obiektywy wysokiej rozdzielczości są wyposażone m in. w:

  • automatyczne korekty nasycenia światła,
  • automatyczne korekty jasności,
  • automatyczną ekspozycję
  • automatyczny fokus na twarz, 
  • automatyczne filtry wygładzające
  • automatyczne filtry ostrzące.

Dzięki tym funkcjom, pozwalają laikowi na wykonanie zdjęć na bloga, profil social media czy nawet na serie zdjęć produktowych ale…

No właśnie. Automaty do tej pory często mylą się w doborze światła czy nasycenia, zatem część wykonanych zdjęć pójdzie do śmietnika, a zostaną wybrane nieliczne, które ulegną dalszej obróbce, o ile fotograf czy zlecający zdecyduje się na po produkcyjną modyfikację. Tu wkracza zaawansowana obróbka post produkcyjna, która pozwala wyciągnąć ze zdjęcia jeszcze więcej. Żaden automat nie zrobi tego lepiej, bo oko nadal jest znacznie bardziej zaawansowanym narzędziem niż cluster serwerów procesujących miliony terraflopów na sekundę.

Poniżej przykład który wykonałem na potrzeby tej podstrony. Cena podobnej realizacji, dowolnego prostego fotomontażu z filtrem kolorów oraz filtrami górno i dolnoprzepustowymi wynosi 30zł.

Obrobione zdjęcie
Delikatna korekta kolorów oraz filtr górnoprzepustowy
korekta jasności, kolorów oraz filtr górnoprzepustowy

Co to jest fotomontarz?

Fotomontaż to połączenie materiałów fotograficznych i graficznych oraz późniejsze modyfikacje. Chcesz swoją głowę z ciałem supermodelki? Chcesz pokazać że byłeś na wspaniałych wakacjach na Balii? Jeśli zdecydujesz się na naszą usługę, gwarantujemy pełną anonimowość:)

Czy mogę zamówić renowację Fotografii?

Zajmujemy się również odnawianiem starych zniszczonych zdjęć, przeprowadzamy korektę barwną, usuwamy zabrudzenia, załamania i wszelkie rysy. Odnawianie zdjęć jest to proces czasochłonny wymagający bardzo dobrego oka i dużo cierpliwości. Pomimo tego efekt końcowy jest zawsze zadowalający, ponieważ poprawiamy wtedy obraz przywołujący wspomnienia. Im więcej detali na zdjęciu tym wspomnienie wyraźniejsze, dlatego mając na uwadze dobro naszych Klientów, dbamy o każdy detal.

odnawianie fotografii
Odnowiona stara fotografia, sprzed 30 lat.

Retusz fotografii ślubnych i plenerowych

Jeśli chcesz wzbogacić ślubną lub portretową fotografię o dodatkowe elementy otoczenia, poprawić niedoskonałości, upiększyć zdjęcie, taka usługa jak retusz fotografii jest właśnie dla Ciebie. Przy wykorzystaniu narzędzi do obróbki fotografii, dokonamy retuszu i poprawimy zdjęcie.

treant, drzewiec fotomontaż
Fotomontarz

Szaparowanie zdjęć, usuwanie tła ze zdjęcia, dodawanie białego tła

Prowadzisz sprzedaż na Allegro? Posiadasz sklep internetowy z szerokim asortymentem? Chcesz pozbyć się tła ze zdjęć produktowych i zastąpić tło białą planszą? Masz naprawdę dużo zdjęć do szparowania? Tym również się zajmujemy. Obrabiamy masowe ilości, wraz z korektą pozycji, kadrowaniem, prostowaniem i retuszem. Ceny mamy niskie, od 0,75 PLN za sztukę. Zapraszamy.

Cennik usług związanych z obróbką fotografii

Korekta kolorów0,35 PLN
Filtry górno i dolno przepustowe0,35 PLN
Kadrowanie0,05 PLN
Odnowienie fotografii30 PLN
Fotomontarz30 – 300 PLN
Retouch7 PLN
Usuwanie tła ze zdjęcia0,75 – 7PLN

Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi usługami, prosimy o kontakt.