projekt mozaiki łazienkowej

Mozaiki

Przygotowywanie Projektów graficznych mozaiki

Układanie mozaiki to trudna, wymagająca i czasochłonna praca. Ale czego się nie robi aby osiągnąć piorunujący efekt w swojej łazience lub przestrzeni publicznej?

Aby mozaika się udała należy przygotować projekt i zwizualizować go w celu zaprezentowania, jak potencjalnie mozaika będzie wyglądała w miejscu w którym zostanie ułożona. Realizujemy każdy dowolny projekt, w ilości kolorów zadeklarowanej przez Klienta. Może to być efet deszczu tak jak na przykładzie, lub każda inna grafika. Fraktale, obrazy czy inne efekty nie stanowią dla nas problemu. Poniżej przykładowa realizacjia mozaiki.

mozaika w łazience
Przykładowe zdjęcie łazienki wyposażonej w mozaikę

Dobieranie obrazu do mozaiki

Ta mozaika została przygotowana ze zdjęcia deszczu, więc nie jest to przypadkowy zbiór pixeli, a dokładnie przemyślany projekt, wymagający czasu i skupienia. Plik graficzny odwzorowany na mozaice trzeba odpowiednio przygotować aby nadawał się do interpretacji mozaikowej. Aby osiągnąć zamierzony efekt, niezbędnym jest przeanalizowanie kilku wersji. Poniżej obraz z którego pobrano krople deszczu.

obraz - krople deszczu wykorzystane do stworzenia mozaiki
Obraz z którego pobrano krople deszczu

Transformacja grafiki do mozaiki

Po wybraniu obrazu do transformacji, koniecznym jest przygotowanie siatek. W tym przypadku przedstawiamy siatkę kafli o boku 30cm, z 2,5cm mozaiką. Przed przygotowaiem siatek należy jednak dostosować obraz do odpowiedniej rozdzielczości.

Gotowy obraz mozaiki, gotowy do naniesienia siatki
Siatka mozaiki przygotoana do eksportu
Przygotowana siatka mozaiki, gotowa do eksportu

Przygotowanie projektu mozaiki do wyprodukowania

Aby można było w łatwy sposób przygotować elementy mozaiki do złożenia, warto ostateczny projekt przesłać w ponumerowanych arkuszach, w jednym oddzielnym dokumencie. Takie przygotowanie pliku umożliwi realizatorowi łatwy wydruk mozaiki. Poniżej pocięte pliki gotowe do składu dtp.

pliki mozaiki przygotowane do DTP
Mozaika pocięta na kwadraty 30 x 30, wyklejane szkłem

Oczywiście nadesłanie plku produkcyjnego mozaiki w takiej formie jest niedopuszczalne, dlatego generujemy czysty pdf.

Fragment pliku pdf z mozaiką, gtotowego do produkcji

Chcę zamówić projekt mozaiki

Jeśli chcesz zamówić projekt mozaiki, koniecznie skontaktuj się z nami tu: Kontakt. Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mozaikach, odsyłamy do Mozaika.