banery internetowe

Banery Internetowe

Potrzebujesz banera internetowego?

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Ten truizm jest powszechnie nadużywany ale kryje się za nim pewna prawda. O ile jesteśmy zainteresowani treścią, przeglądając różne artykuły, czy nawet wyniki wyszukiwania, często napotykamy na ciekawe, przykuwające wzrok grafiki które mogą zachęcić nas do wejścia w interakcję z nimi. Ruchome obrazki mają jeszcze większe możliwości przykuwania naszej uwagi na ekranach komputerów. Na smartfonach i tabletach prym wiodą filmy w aplikacjach, oraz mini gry, które zastąpiły już tradycyjne reklamy obrazkowe, natomiast w social media zdjęcie i obraz nadal dominują ponad mnogością materiałów video. 

Jakie jest przeznaczenie banerów internetowych?

Głównym celem banerów jest cel reklamowy, tzn umieszczenie ich w witrynie internetowej aby doprowadzić do obejrzenia lub interakcji z banerem. Banery można umieszczać w wybranych witrynach za pomocą narzędzi reklamowych takich jak Google Ads, co daje szerokie możliwości publikowania treści reklamowych. Poniżej przykład banera internetowego umieszczonego bezpośrednio w tekście. Jeśli posiadamy witrynę, możemy spokojnie umieścić dowolną treść w każdym miejscu naszej witryny.

baner internetowy za 20zł
Oto przykład banera internetowego. Cena 20zł.

Banery internetowe dzielą się na 2 rodzaje:

 1. Banery statyczne
  • jpg
  • png
 2. Banery dynamiczne
  • Gif
  • Flash
  • HTML5

Każdy rodzaj banera internetowego stosuje się w zależności od miejsca publikacji. Jeśli potrzebujesz banerów AdWords, to możesz wykorzystać właściwie każdy typ z wykluczeniem banerów flash, ponieważ ta technologia została wykluczona przez Google, z różnych przyczyn między innymi, z podatności na ataki hakerów.

Przykład banera animowanego gif, cena 30zł

Banery statyczne do kampanii reklamowych

Kampanie reklamowe w systemach takich jak Google Ads wymagają przygotowania każdego rozmiaru banera, uwzględniając przy tym wytyczne systemu reklamowego co do wymiarów i wagi banera. Waga jest tutaj ilością pamięci jaką zajmuje baner.  Jeśli wymagane jest stworzenie banerów statycznych, pracę zasadniczo wycenia się o 2 modele:

 1. Baner wzorcowy + cena kopii w różnych wymiarach
 2. Cena banera * sztuka

Banery animowane HTML5

Banery animowane są ciekawą alternatywą dla statycznych, ponieważ nie dość że sprzedajemy obrazem, to dodatkowo animacja powoduje koncentrację wzroku na animowanym obiekcie.  Jednakże w przypadku animacji trzeba bardzo uważać aby nie stworzyć bardzo nachalnej animacji, która będzie przeszkadzała w odbiorze reklamy.

Każdy z banerów, niezależnie od technologii wykonania powinien zawierać warstwę CTA z ang. „Call to Action”, czyli wezwanie do działania. W poniższym przykładzie animowany baner html5 stworzony w Google Web Designer. Cena realizacji = 100zł

Banery Flash

Banery flash to alternatywa dla starych stron internetowych, które jeszcze nie zostały zmodernizowane. Technologia jest bardzo rzadko używana obecnie ale mimo wszystko jeśli chcesz zamówić podobny baner, nie ma problemu cena realizacji = 60zł

Cennik banerów

Banery statyczne do dużych sliderów30zł
Baner statyczny pod kampanię Google Ads6zł
Baner statyczny do dowolnego wykorzystania15zł
Baner gif3zł/ klatka animacji
Baner html 5100zł/szt
Baner flash100zł/szt

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem banerów, skontaktuj się z nami.