strony internetowe i sklepy

Strony internetowe

Dlaczego potrzebujesz strony internetowej?

Aktualnie w sieci znajduje się przeogromna ilość stron internetowych i profilów w serwisach społecznościowych. Pomimo tego, dla każdego znajdzie się jeszcze miejsce. Witryna lub profil to zasadniczo twój pierwszy kontakt Klientem. Aktualnie panuje trend migracji rynku w stronę social media, choć na tę chwilę możliwości w zamkniętych środowiskach dostępnych przez systemy API są jeszcze ograniczone. Social media powinny być zawsze dodatkiem do twojej witryny na której możesz umieścić co tylko Ci się podoba bez ograniczeń spowodowanych regulaminami wewnętrznymi serwisów w których publikujesz treści. Są doskonałym narzędziem marketingowym. Oczywiście zawartość twojej witryny powinna być zawsze zgodna z regulacjami obowiązującymi w Państwie w którym chcesz publikować swoją stronę.

Co powinno się znaleźć w twojej stronie internetowej?

Podstawowymi informacjami które powinny być najłatwiejsze do zlokalizowania to kontakt do Ciebie. Wielokrotnie trafiałem na witryny gdzie dane kontaktowe są niewidoczne, trudne do zlokalizowania lub po prostu ich nie ma. Oczywiście dane kontaktowe muszą być widoczne ale pierwszą ważną rzeczą której doświadczy odwiedzający, jest to co widać na stronie głównej. I tutaj – albo zaciekawisz odwiedzającego albo porzuci twoją witrynę psując ci statystyki odwiedzin.

Twoja strona powinna być bogata w unikatowe treści które pozwolą odwiedzającym zdobyć wartościowe informacje dotyczące profilu twojej działalności. Fundamentalną zasadą dobrych praktyk biznesowych jest zwiększanie świadomości klientów na temat usług własnych, zatem chętnie powinieneś dzielić się swoją wiedzą.

Obrazy i grafiki na twojej stronie powinny być lekkie i ładować się w lot aby nie spowalniać użytkowników twojej witryny. Długo ładujące się obrazy często sprzyjają porzuceniu odwiedzin na rzecz innej szybszej strony.

Kod twojej witryny powinien być jasny i przejrzysty aby osoby które będą później administrować witryną, miały łatwość w jej obsłudze.

Powinieneś również odpowiednio zadbać o regulaminy i politykę prywatności twojej strony aby twoi potencjalni klienci wiedzieli czego mogą się spodziewać odwiedzając twoją witrynę, kupując twoje towary i korzystając z twoich usług.

O co powinieneś zadbać zanim zlecisz stworzenie witryny?

W pierwszej kolejności musisz ustalić czy chcesz aby twoja witryna była własnością podmiotu który będzie realizował ją dla Ciebie. Zalecam z czystym sumieniem zakup własnego hostingu w popularnych bezpiecznych serwisach oraz domenę która będzie ci służyć. Koszt takiego rozwiązania to ok. 500zł rocznie, wraz z bezpiecznym certyfikatem SSL, który będzie zapobiegał wyciekowi twoich danych. Oczywiście pomogę wszystko skonfigurować tak by było funkcjonalne. Takie rozwiązanie jest najlepsze i najbezpieczniejsze. Może odrobinę droższe niż wynajem powierzchni u kogoś ale gwarantuję długookresowe zadowolenie, poza tym możesz wtedy na swoim hostingu podpiąć inne domeny, które również mogą przynieść Ci korzyści.

Poniżej lista wybranych stron które wykonałem. Aktualnie oscyluję w WordPress, ze względu na łatwość dodawania pewnych funkcjonalności do stron, bez konieczności ingerowania w kod źródłowy. Oczywiście czasem przebudowa wtyczki czy całego CMS jest nieodzowna, wtedy też nie ma problemu. Jedna ze stron jest oparta na Joomla, który ma zdecydowanie więcej funkcjonalności niż WordPress

 

picta impress studio urody rapid transport auto szkoła misiek fundacja excitare semsos tipsandtricks zorasidex usługi hydrauliczne