identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna

Czemu identyfikacja wizualna jest tak istotna?

Identyfikacja wizualna to szereg form medialnego kontaktu twojej marki ze zmysłem wzroku Klienta. Na podstawie wrażeń wzrokowych twój odbiorca osiągnie korelację wrażeń wzrokowych z tym co oferujesz. Zatem podążając zasadą pierwszych sekund kontaktu wzrokowego, to co sobą reprezentujesz powinno być estetyczne, nienaganne, klarowne, czytelne, stonowane i bogate.

Pamiętaj, że raz przygotowany logotyp będzie ci służyć do czasu potencjalnego odnowienia, co może skutkować lepszym bądź gorszym odbiorem marki w przyszłości. Przygotowany logotyp powinien mieć zatem charakter ponadczasowy i za wszelką cenę przetrwać wszelkie zmiany w trendach, w takiej formie w jakiej go otrzymałeś. Zwróć uwagę na wiodące rynkowo marki, jak długo ich logotypy trwają w niezmienionej lub nieznacznie zmienionej formie.

Logotyp w Identyfikacji Wizualnej. Czy warto podążać za swoją koncepcją logotypu?

Jeśli nie jesteś projektantem i nie znasz się na grafice, zgłoś się do nas, chętnie wskażemy Ci jakie elementy powinny być brane pod uwagę podczas projektowania. Masz koncepcję? Śmiało podziel się swoim pomysłem ale pamiętaj, są osoby które zajmują się tym zawodowo i nie obca jest im szeroka symbolika znaku handlowego, jakim może być twój logotyp. Przygotowany Logotyp Ci się nie podoba? Pamiętaj, on ma podobać się twoim Klientom. Dobrze przygotowany znak będzie utrwalał się w pamięci wraz nieustannie budowaną świadomością marki.

Naszym zadaniem jest dotrzeć do określonego segmentu w którym marka będzie oferowana, będziemy zawsze polegać na prostocie i minimalizmie, tak jak największe marki tego świata.

Jesteś projektantem i znasz się na grafice, potrzebujesz wykonawcy?

W porządku, o ile twoje oczekiwania będą jasno sprecyzowane, możemy zrealizować dla Ciebie sam znak ale pamiętaj że czas poświęcony na poprawki, jest zawsze dłuższy niż przygotowanie właściwego projektu od zera. Z doświadczenia wiemy, że praca wykonawcza nad logotypem z oczekiwaniami doświadczonych osób jest niezmiernie trudna i często godzi w przekonania co do słuszności własnych refleksji.

Jak interpretować logotyp aby wydobyć z niego symbolikę?

Wiele tworów artystycznych to filozofia dopracowana do gotowego już dzieła, w taki sposób aby nadać głębokiego sensu dziełu, czyniąc je jeszcze lepszym, posiadającym wartość dodaną. Podczas projektowania skupiam się na 3 symbolach, z wykorzystaniem negatywnej przestrzeni. Głębsza abstrakcja jest zbędna, ponieważ te 3 elementy mogą nie zawsze zostać odkryte.

Na diagramie zaprezentowałem logo marki studioejvi wraz z opisem symboliki aby łatwo można było zinterpretować co miałem na myśli.

interpretacja logotypu StudioEjVi

Intro do filmików w 2021